Centigos ledning

Centigos styrning och ledning bygger på principen kollektivt ledarskap. Det betyder att vår ansvarsfördelning tar utgångspunkt i att maximera varje medarbetares eget ansvar. Varje konsult tillhör ett affärsområde och minst ett kundteam.

Centigo är medarbetarägt och för varje projekt, kund, affärsenhet och ledningsdimension finns en ansvarig Partner eller Director.

Centigos ledning

Centigos styrning och ledning bygger på principen kollektivt ledarskap. Det betyder att vår ansvarsfördelning tar utgångspunkt i att maximera varje medarbetares eget ansvar. Varje konsult tillhör ett affärsområde och minst ett kundteam. Utöver dessa enheter finns sex ledningsdimensioner: kundrelationer, försäljning, marknad & kommunikation, medarbetarfrågor, affärsenheter samt ekonomi & finans.

Centigo är medarbetarägt och för varje projekt, kund, affärsenhet och ledningsdimension finns en ansvarig Partner eller Director.

Evelina Wallers
Ansvarig affärsenhet Business Transformation.
+46 8 5222 7238
evelina.wallers@centigo.se

Ellen Bergh
Kundansvarig. Branschfokus Handel, Resor & Transport.
+46 8 5222 7283
ellen.bergh@centigo.se

Stephan Ehrhardt
Ansvarig affärsenhet Supply chain & Operational Excellence.
+46 8 5222 7253
stephan.ehrhardt@centigo.se

Lars Jacobi
Kundansvarig. Branschfokus Service, Fastigheter, Tillverkande industri.
+ 46 8 5222 7285
lars.jacobi@centigo.se

Lena Andersson
Ansvarig affärsenhet Retail.
+46 8 5222 7288
lena.andersson@centigo.se

Per Lewander
Kundansvarig. Branschfokus Offentlig sektor, Bank & försäkring.
+46 8 5222 7221
per.lewander@centigo.se

Marianne Ljungberg
Ansvarig affärsenhet Change and Customer Excellence.
+46 8 1204 7439
marianne.ljungberg@centigo.se

Elisabet Palm Werner
Kundansvarig. Branschfokus Tillverkande industri, Handel.
+46 8 5222 7229
elisabet.palm-werner@centigo.se

Mikael Balkö
Ansvarig affärsenhet Business Transformation.
+46 8 5222 7215
mikael.balko@centigo.se

Henry van Rooy
Kundansvarig. Branschfokus Handel, Tillverkande industri.
+46 8 5222 7206
henry.vanrooy@centigo.se

Anders Heurlin
Ansvarig affärsenhet Digital Transformation.
+46 8 5222 7218
anders.heurlin@centigo.se

Ludvig Millfors
Ansvarig affärsenhet Strategisk IT.
+46 8 5223 7358
ludvig.millfors@centigo.se

Magnus Harrysson
Kundansvarig. Branschfokus Handel, Resor & Transport.
+46 8 5222 7205
magnus.harrysson@centigo.se

Johan Helander
Kundansvarig. Branschfokus Resor & Transport.
+46 8 5222 7230
johan.helander@centigo.se

Patrik Sortti
Kundansvarig. Branschfokus Resor & Transport, Handel.
+46 8 5222 7209
patrik.sortti@centigo.se

Sverker Gustafsson
Kundansvarig. Branschfokus Handel, Telekom.
+46 8 5222 7207
sverker.gustafsson@centigo.se

Ragnar Agnell
Kundansvarig. Branschfokus Bygg & Fastighet, Industri, Logistik, Handel.
+46 8 5222 7214
ragnar.agnell@centigo.se

Pär Eriksson
Kundansvarig. Branschfokus Resor & Transport, Tillverkande industri.
+46 8 5222 7210
par.eriksson@centigo.se

Johan Barenstedt
Kundansvarig. Branschfokus Försäkring, Telekom, Energi.
+46 8 5222 7276
johan.barenstedt@centigo.se

Mattias Olsson
Kundansvarig. Branschfokus Offentlig sektor, Bank & försäkring.
+46 8 5222 7216
mattias.olsson@centigo.se

Pontus Fulke
Kundansvarig. Branschfokus Handel, Tillverkande industri, Bank & Försäkring.
+46 8 5222 7250
pontus.fulke@centigo.se

Johan Aurell
Kundansvarig. Branschfokus Digital affärsutveckling & the Nursery by Centigo.
+46 8 5222 7217
johan.aurell@centigo.se

Johan Waller
Ansvarig Kina och Retail.
+46 8 5222 7201
johan.waller@centigo.se

Ann-Therese Kirkland
Kundansvarig. Branschfokus Tillverkande industri.
+46 8 5222 7223
ann-therese.kirkland@centigo.se

Mats Engstrand
Kundansvarig. Branschfokus Bank & Försäkring, Bygg och Tjänster.
+46 8 120 450 19
mats.engstrand@centigo.se

Kristian Liljefors
Kundansvarig. Branschfokus Tillverkande industri och Telekom.
+46 8 5222 7204
kristian.liljefors@centigo.se

Lisa de Paula
Ansvarig affärsenhet Centigo Direction.
+46 8 5223 7392
lisa.depaula@centigo.se

Ulrika Axelsson
Ansvarig affärsenhet Financial Services.
+46 8 5223 7388
ulrika.axelsson@centigo.se

Huvudkontor


Centigo AB
Vasagatan 16
SE-111 20 Stockholm
Sweden
Tel: +46 8 5222 7200
Fax: +46 8 411 75 31
info@centigo.se

Presskontakt


Johan Waller
+46 8 5222 7200
johan.waller@centigo.se

Huvudkontor


Centigo AB
Vasagatan 16, Box 877
SE-101 37 Stockholm
Sweden
Tel: +46 8 5222 7200
Fax: +46 8 411 75 31
info@centigo.se

Presskontakt


Johan Waller
Tel: +46 8 5222 7200
johan.waller@centigo.se

Kina – Shanghai


I Kina genomför vi marknadsundersökningar, konkurrens-, pris- och branschutvecklingsanalyser, kundfokusgrupper och konsumentundersökningar, identifiering av leverantörer eller samarbetspartners. Vi erbjuder dessutom genomförandekraft i förändringsprojekt. En aktuell frågeställning för flera företag är effektivisering av säljorganisation eller distributionsnätverk med system, ledarskap och styrning. Vi utvecklar gärna våra erbjudanden ihop med våra kunder. Hör av dig så eller läs mer här.

Centigo China
Unit 201, No 885
Renmin Road, Huaihai China Tower,
Huangpu District, 200010, Shanghai
China
Tel: +86 (0)21 6372 0100
info@centigo.se

Kina – Shanghai


I Kina genomför vi marknadsundersökningar, konkurrens-, pris- och branschutvecklingsanalyser, kundfokusgrupper och konsumentundersökningar, identifiering av leverantörer eller samarbetspartners. Vi erbjuder dessutom genomförandekraft i förändringsprojekt. En aktuell frågeställning för flera företag är effektivisering av säljorganisation eller distributionsnätverk med system, ledarskap och styrning. Vi utvecklar gärna våra erbjudanden ihop med våra kunder. Hör av dig så diskuterar vi era utmaningar.

Centigo China
Room 2103, 21st floor,
Dongbo Building
168 Shangwen Rd.
Shanghai 200010
China
Tel: +86 1502 649 8089
info@centigo.se

Indien – Bangalore


Är du intresserad av att veta vad vi gör i Bangalore kontakta: Mattias Olsson, Partner Centigo India eller läs mer här.

Centigo India
5th Floor, Numa Building
46/1 Church Street
Bangalore 560001, India
Tel: +91 962 082 7295
info@centigo.se

Indien – Bangalore


Är du intresserad av att veta vad vi gör i Bangalore kontakta Mattias Olsson Partner Centigo India.

Centigo India
No. 1/1, 2nd Cross, 4th Main
KGE Layout, RMV 2nd Stage
Sanjay Nagar, Bangalore
India
Tel: +91 962 082 7295
info@centigo.se

Offentlig upphandling

Vi tar gärna emot förfrågningar för offentliga upphandlingar på adressen
offentligupphandling@centigo.se

Offentlig upphandling

Vi tar gärna emot förfrågningar för offentliga upphandlingar på adressen offentligupphandling@centigo.se.